Zehra Kesim

Özgeçmiş

Zehra Kesim,  İstanbul Beyoğlu Ticaret Lisesinden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Daha sonraki yıllarda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ön Lisans ve yine Anadolu Üniversitesi “Uluslararası İlişkiler”  lisans bölümünden mezun oldu. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Uzun yıllar Yönetim Danışmanlığı, İnşaat, Turizm, Otelcilik, Havacılık, Hızlı Tüketim Ürünleri, Perakende, Mağazacılık ve Telekomünikasyon sektörlerinde CEO Asistanı, Office Müdürü, Danışman Koordinatörü, Ürün Geliştirme Asistanı, İş Asistanı pozisyonlarında çalıştı.

KARİYER BASAMAKLARI

GENEL BAKIŞ

Tam zamanlı iş hayatına General Motors firmasında Yönetici Asistan olarak başladı ardından  bağımsız Denetim –Vergi – Yönetim Danışmanlığı konularında dünyanın sayılı şirketlerinden olan Arthur Andersen ve Andersen Consulting şirketlerinde Yönetici Asistan ve Genel Müdür Asistanı pozisyonlarında çalıştı.

Ardından sırasıyla Pepsi Cola International, Marsa Kraft General Foods, Citibank N.A., Oriflame Natural Cosmetics, A.T. Kearney Management Consultancy ve son olarak Vodafone Türkiye’de  yerli ve yabancı Üst Düzey Yöneticilerle çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

Kişisel gelişim çalışmalarıyla ilgili olarak Londra’da, Teacher Training Institute’de,  “Teaching English as Foreign Language”  -TEFL- eğitimine katılarak İngilizce Kurs Eğitmeni formasyonu aldı. İstanbul’a dönüşünde bir süre özel İngilizce Kurslarında yetişkinlere Genel ve İş İngilizcesi dersleri verdi.

Bununla birlikte yine Londra’da Mary Ward Center’da “Interviewing for Interviewers” eğitimine katılarak “İngilizce Mülakat Teknikleri” formasyonu aldı. Yakın geçmişte formasyonlarına “Eğiticinin Eğitimi” ve “Profesyonel hayatta Girişkenlik/Kendine Güven” eğitimlerini de kattı.

Zehra Kesim  2011 yılından bu yana kariyerine Üst Düzey Yönetici Asistanlığı -Mülakat Teknikleri – Etkili Yazım, İletişim, Etkili Konuşma /Sunum Teknikleri, Zaman/Stres/Çatışma/İmaj Yönetimi, İkna Teknikleri, Beden Dili vs. ve Genel-İş İngilizce konularında hem genel katılıma açık hem de kurumsal firmalarda eğitmen olarak devam etmektedir.

Benimle iletişime geçebilirsiniz

error: İçerik koruma altındadır!!